У понеділок, 17 вересня , в ході брифінгу у Москві Міноборони РФ оприлюднило інформацію про ракету, яка імовірно збила Boeing 777 Малазійської авіакомпанії.

За словами російських військових, ракету було нібито вироблено на Долгопрудненському науково-виробничому підприємстві у Московской області. Український підтекст у цій історії полягає у тому, що 1986 року ракету було доправлено до Прикарпатського військового округу Української РСР, і відтоді її нібито не повертали на територію Росії.

Кадри після аварії

"Відновлений оригінал формуляра" на двигун ракети "Бук", який продемонстрували на брифінгу представники міноборони РФ, настрожив експертів і викликав сумніви у достовірності. Про це розповідає журналіст "Новой газеты" Павло Канигін.

Популярні новини зараз
ТЦК буде безпощадним до цих жінок: кому загрожують штрафи на рівні з чоловіками Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон Не бери слухавку: шахраї дзвонять саме із цих номерів - і ти вже в їхній пастці Сивина - не перешкода: почалася активна мобілізація українців похилого віку, де знадобляться дідусі 60+
Показати ще

Один із документів, які показало на брифінгу Міноборони Росії для підтвердження версії про належність Україні ракети "Бук", що збила пасажирський літак на Донбасі, як видно з усього, було сфальсифіковано.

Про це після брифінгу написав Павло Канигін. Він звернув увагу на те, що оприлюднений військовими документ не є оригіналом заводського формуляра на двигун ракети, а має назву "відновлений оригінал". У формулярі вказано дату виготовлення двигуна – 24 грудня 1986 року.

"У папері, згідно з правилами відновлення оригіналів документів, стоять позначки та підписи особи, відповідальної за заповнення. У даному випадку відповідальною була робітниця на прізвище Дмитрієва. У документі щонайменше на чотирьох аркушах є її прізвище і підпис, а також значиться дата заповнення: 14 січня 1986 року. Тобто, виходить так, що відповідальна Дмитрієва виготовила копію документа на готовий виріб майже за рік до його виробництва?" – здивувався Канигін.

Дана ракета із відповідним номером і справді могла відправитися в частину, розташовану в Тернопільській області УРСР, як і стверджували в російському міноборони. Однак двигун 8869032, уламки якого є в розпорядженні Об'єднаної слідчої групи, зовсім не обов'язково було встановлено в цій ракеті, повідомив журналіст.

катастрофа МН17
катастрофа МН17

Нагадаємо, висновки російського оборонного відомства щодо катастрофи пасажирського Boeing рейсу MH17 є повним абсурдом.


Як повідомляв "Знай.ua", українська журналістка розвінчала міф Путіна про слід України у трагедії із "Боїнгом" на Донбасі.

Рейтинги Путіна падають
Рейтинги Путіна падають


Також "Знай.ua" писав про те, що Путіна запідозрили в спробі дезінформувати міжнародну слідчу групу, яка розслідує справу збитого малайзійського лайнера Boeing-777, який розбився у 2014 році на Донбасі.