У Нідерландах взяли під варту двох підозрюваних у справі отруєння співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Олександра Петрова та Руслана Боширова.


Справа Скрипаля: арешт ймовірних отруювачів

Отруєння Скрипалів
Отруєння Скрипалів


У місцевих правоохоронних органах ухвалили арешт ще на початку цього року, коли фігуранти справи направлялися до лабораторії міста Шпіц (Швейцарія) – саме там розробляють отруйні речовини, котрі застосовують під час хімічних атак у Сирії, а також займаються виготовленням "Новичка".


За даними незалежної групи Bellingcat, при собі у розвідників була апаратура для проникнення у комп'ютерну мережу лабораторії, вони зламали сервер Всесвітнього антидопінгового агентства.

Популярні новини зараз

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці: які чудеса можуть збутися та про що просити в молитві

Головне за ніч: Пугачова в жалобі, призов до ЗСУ з 1 жовтня, ПриватБанк "заблокував" комуналку і Могилевська проти Кароль

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

Отруєння Скрипалів
Отруєння Скрипалів

Мова йде також про групу хакерів Fancy Bear, яку пов'язують із Головним управлінням Генерального штабу збройних сил РФ. Слідчі вважають: Петров та Боширов співпрацювали з організаторами кібератак.

Отруєння Скрипалів
Отруєння Скрипалів


Востаннє в Шенгенську зону вони їхали наприкінці січня, до речі, саме у Швейцарію. Їх затримали на території Голландії, а потім передали швейцарському правосуддю, оскільки справа стосувалася місцевої лабораторії. Це підтверджує і британська преса: підозрювані не менше ніж шість разів літали до швейцарської Женеви.

Отруєння Скрипалів
Отруєння Скрипалів


Боширов зізнавався: вони прилетіли в Женеву – "це найближчий шлях доїхати до Монбланка" (так він вимовляв назву вершини Монблан в Альпах). Петров бував у Нідерландах і раніше, навесні 2016 року. За дивним збігом обставин поїздка була якраз у день референдуму про асоціацію з Україною. В цей період Кремль вдавався до масових провокацій – кібератак та запуск неправдивих новин.

Отруєння Скрипалів
Отруєння Скрипалів


У копії заяви Петрова йдеться отримання внутрішнього паспорта з позначкою "цілком таємно". Джерела розслідувачів припускають, що вона може свідчити про його причетність до спецслужб. Така сама позначка помітна і на файлах із відомостями про Боширова.


Дивіться: За отруєння Скрипаля відповідальний Путін, а не Росія - Борис Джонсон


Нагадаємо, уряд Швейцарії вимагає, щоб Росія припинила будь-яку шпигунську діяльність на її території.
Як повідомляв Знай.ua, особистий ворог Путіна розшифрував плани Путіна напередодні отруєння Скрипаля.
Також Знай.ua писав, в Солсбері був зафіксований новий випадок отруєння.