Незаконно засуджений російською владою, український режисер Олег Сенцов, став лауреатом цьогорічної премії імені Андрія Сахарова "За свободу думки", яку щорічно вручає Європейський парламент.

Цю інформацію повідомив голова Європарламенту Антоніо Таяні.

12 грудня, у Страсбурзі, відбудеться що офіційна церемонія вручення.

Відомо, що одразу кілька фракцій Європарламенту висунули Олега Сенцова на здобуття премії: Європейська народна партія, Альянс лібералів і демократів за Європу, а також Європейські консерватори та реформатори.

Популярні новини зараз

Настя Каменських показала, як "пустує" в ліжку з Потапом: "Моя підзарядка любові"

Віддають за безцінь: ціни на виноград в Україні б'ють рекорди, дешевше тільки задарма

Сорокоуст у церкві за здоров'я й упокій: за кого категорично не можна замовляти цю молитву

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

Показати ще

Також на премію імені Андрія Сахарова "За свободу думки" були номіновані середземноморські громадські організації, які займаються питанням мігрантів, та марокканський активіст Насер Зефзарі.

Більшість парламентарів у підсумку обрали Сенцова.

Зауважимо, що український режисер Олег Сенцов став першим в історії українцем, який став лауреатом премії Сахарова. Відомо, що раніше члени Європарламенту розглядали таку можливість щодо активістів Євромайдану та кримського татарина Мустафи Джемілєва, однак це не сталося через можливий "страх перед Росією".

Євродепутат Ребекка Гармс підтвердила цю інформацію у своєму Twitter.

Нагадаємо, що український політв'язень в Росії Олег Сенцов відповів на лист іншого незаконно утримуваного в РФ українця Олександра Кольченко.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", за 145 днів голодування Сенцов підірвав своє здоров'я. Стан його критичне, оскільки відбуваються незворотні зміни в роботі мозку.

Також портал "Знай.ua" повідомляв про те, що українці шоковані цинічною заявою про напівмертвого Сенцова.