У ВПС США пройшли планові випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III.

Запуск установки здійснювався з бази Вандерберг, що знаходиться в Каліфорнії. Про це сьогодні повідомляється в Associated Press.

Представниками Командування глобального удару було надано підтвердження даної інформації. Вони уточнили, що запуск навчальної ракети з боєголовкою, не начиненої бойовим зарядом, запустили у вівторок о 23.01 (за часом Західного узбережжя Сполучених Штатів, якщо орієнтуватися за київським часовим поясом, то вчення провели в 9.01 середи). Тестування проводилося з метою відпрацювання та налаштування точності і надійності систем МБР.

Як повідомляє агентство, ракета точно вразила ціль, розташовану посеред Тихого океану. Будь-яких додаткових повідомлень про даним навчанням від агентства не надходило.

Варто відзначити, що Minuteman III - міжконтинентальна балістична ракета сімейства Мінітмен. Американські ВПС взяли її на озброєння з 1970-го року і, за даними, наданими в 2013-му році, залишається єдиним МБР, базування якого здійснюється наземним чином. Як запевняють аналітики, до 2020 року цей вид озброєння буде залишатися на озброєнні ВПС США.

Що це? Прості рядові навчання чи демонстрація сили оточуючим? Точно цього ніхто не скаже, але останнім часом почастішали подібні провокації з боку американців. Нагадаємо, що не так давно росіяни пережили нервове потрясіння. Американський літак-розвідник зробив кілька кіл над однією з російських областей і неушкодженим відправився на свою військову базу. Жодна з країн, над якими він пролітав, не проявила до нього агресію. Випадковість?

А може, це – спосіб зам'яти невдачі? Приміром, падіння вертольота на палубу авіаносця в Філіппінському морі.

На сьогоднішній день багато країн стали показувати свою військову міць. Проводяться навчання, демонстрації сили, що особливо часто фіксуються в країнах-антагоністах Росії. Це особливо помітно, коли на політичній арені виникають питання про дотримання міжнародних правил і законів представниками РФ.