Після зустрічі в Москві міністра оборони Росії Сергія Шойгу з лівійським маршалом Халіфом Хафтаром, на якій був присутній російський мільярдер Євген Пригожин, якого вважають творцем "фабрики тролів" і приватної військової компанії "Вагнера", в мережі з'явилася інформація, що російських найманців можуть перекинути до Лівії. Про це повідомляє Новая газета.

Хафтар вважається одним з найвпливовіших персон сучасної Лівії. Його кар'єра почалася ще при Муаммарі Каддафі, але він був звинувачений в підготовці держперевороту і засуджений до смертної кари. Вирок не був приведений у виконання, Хафтар встиг покинути країну і вилетів у США.

Маршал повернувся в Лівію в 2011 році і взяв участь у поваленні режиму Каддафі. А незабаром почав створювати національну армію і зміг залучити на свій бік багатьох колишніх офіцерів. У 2015 році після того, як Хафтар зміг встановити контроль над значною частиною східних районів Лівії, йому офіційно було передано командування збройним угрупованням "Лівійська національна армія" (ЛНА).

Як відомо, Росія на чолі з президентом Володимиром Путіним активно підтримує Халіфа Хафтара. Нинішня зустріч Хафтара з Шойгу — не перша. Приміром, у 2017 році Шойгу брав його на борту авіаносця "Адмірал Кузнєцов" біля берегів Лівії.

Також, в Лівії помічені російські фахівці-контрактники. Зустріч Шойгу з Хафтаром — побічно підтверджує версію про можливе перекидання в цю країну підрозділів ПВК, контрольованих Євгеном Пригожиним. Найвідоміша з них — "ПВК Вагнера".

Справа в тому, що вже в день зустрічі в Москві інформбюро Головного командування Лівійських збройних сил розмістило в соцмережах відеозапис зустрічі Хафтара і Шойгу, на якій зафіксовано, що повноцінним учасником зустрічі був і Євген Пригожин, якого називають "кухарем Путіна".

Нагадаємо, в ЦАР бойовики стратили пропагандистів Кремля. Вони знімали пропагандистський фільм про ЧБК "Вагнер".

Як повідомляв "Знай.ua", Путін готує новий удар для України. У Кремля "підгорає" через Азовське море.

 "Знай.ua" писав, що військові терміново звернулися до українців.