Вчені виявили нове джерело загадкових повторюваних сигналів з космосу. Однак, питання про те, хто або що транслює нам ці "послання" і далі не має - природа повторюваних сигналів як і раніше залишається загадкою для вчених.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАстрономи Нідерландів та Канади визначили нове джерело повторюваних радіосигналів, які називають швидкими радіосплесками (FRB). Статтю про нові дослідження вчені опублікували в журналі Nature.
Вчені з'ясували, що FRB 180916.J0158 + 65 знаходиться в районі активного зореутворення в масивній спіральній галактиці, а її характеристики відрізняються від інших встановлених джерел радіосплесків.
Ця галактика знаходиться на відстані 470 мільйонів світлових років від Землі. Розмір регіону сягає семи світлових років.
Однак, і досі точний механізм FRB залишається невідомим, і важко встановити, в якому середовищі виникає це явище.
Вперше швидкий радіосплеск виявили у 2007 році. Про нього відомо, що він знаходиться в карликовій неправильній галактиці, яка характерна низьким вмістом металів, тобто невеликим вмістом хімічних елементів, важчих за водень і гелій.
За словами вчених, поодинокі радіосигнали локалізуються в масивних еліптичних галактиках чи галактиках з активним скупченням зірок, де металічність досить висока. Це вказує на те, що повторювані і поодинокі радіовсплески мають різне походження.
Нові дані показують, що повторювані FRB можуть відрізнятися один від одного своїми властивостями, а також батьківськими галактиками і міжзоряними середовищами.
Швидкий радіоімпульс триває кілька мілісекунд і супроводжується викидом в космічний простір величезної кількості енергії – такої, яку Сонце випромінює протягом декількох десятків тисяч років.
Одна з гіпотез припускає, що це явище пов'язане з діяльністю інопланетних цивілізацій. Однак багато вчених скептично ставляться до пояснення природи FRB активністю гіпотетичного позаземного розуму.
Нагадаємо, у січні минулого року астрономи також зафіксували невідомий сигнал з космосу