Морські біологи з японського дослідницького центру Churashima вивчили очні яблука китових акул і виявили там "зуби", які захищають від пошкоджень. Про це пише IFL Science.

Так, використовуючи ряд методів для вивчення їх захисту очей, вони з'ясували, що в акул унікальні "броньовані очі".

За словами дослідників, зубці виконують захисну функцію, запобігаючи саднам на очах, що, можливо, вказує на важливість ідеального зору для цих тварин.

китова акула, фото IFL Science
китова акула, фото IFL Science

"Наскільки нам відомо, очні зубці не було виявлено у інших акул і скатів, включаючи види, тісно пов'язані з китовою акулою. Тому представляється можливим, що очні зубці є характеристикою, унікальною для китової акули", - йдеться в дослідженні.

Популярні новини зараз
Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

китова акула, фото IFL Science
китова акула, фото IFL Science

Раніше передбачалося, що китові акули віддають пріоритет іншим чуттям, коли справа доходить до оцінки їх середовища існування. Але знахідка вказує, що збереження очних яблук важливіше для них. Вчені сподіваються продовжити дослідження, вивчаючи кольорову гаму, поле зору й чутливість.

Як відомо, китова акула (Rhincodon typus) – найбільша риба в океані, довжина якої сягає 18 метрів.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, біля берегів Австралії виявили морського гіганта з 10-метровим хребтом.

Як повідомляв портал Знай.uа, на береги Шотландії океан викинув рештки рідкісного кита.

Також портал Знай.uа писав, що у Патагонії палеонтологи відкрили новий вид динозаврів-мутантів.