35-й президент США Джон Кеннеді у часи свого правління загорівся підступним планом щодо розв'язання війни з Радянським союзом.

Про це повідомляє Daily Caller з посиланням на розсекречені політичні архіви.

Підступну ідею Кеннеді підтримав радник з національної безпеки Макджордж Банді, а також директор національної розвідки Джон Маккоун і голова Об'єднаного комітету начальників штабів Лайман Лемницер.

План прийшов би в дію у разі інсинуації нападу на американський військовий об'єкт або базу союзників радянськими літаками Міг-17, Міг-19 і Іл-14. Постачати їх повинні були "треті країни".

"Існує ймовірність того, що такі літаки можуть використовуватися в операції обману, що покликана заплутати ворожі літаки в повітрі, почати раптовий напад на ворожі об'єкти або провокаційну операцію, в ході якої радянські літаки будуть атакувати США або дружні об'єкти, щоб виправдати втручання США", – сказано в документі.

Генеральний прокурор США і брат Роберт Кеннеді були першими, хто займався розробкою плану. Пізніше, ідея припала до вподоби Маккоуну, який і передав його президенту.

Раніше портал "Знай.uа" оприлюднив неймовірні воєнні історії, в яких були присутні раптові спілки, курйозні випадки та несподівані повороти.


Репортаж пропагандистів Кремля про Кеннеді