Вчені з Італії спростували теорію щодо однієї з загадковіших християнських реліквій – туринської плащаниці, в яку нібито загортали тіло Ісуса після розп'яття.

Так вважають дослідники з Університету Ліверпуля (Великобританія) і Комітету з розслідування псевдонаукових тверджень, - пише спеціалізоване видання Journal of Forensic Sciences.

Вважалося, що ця кров належала страченому Ісусу Христу і витекла з ран на руках і ногах після смерті. Вчені прийшли до висновку, що плащаниця не має ніякого відношення до справжньої страти людини і мала лише художню цінність.

Хоча радіовуглецевий аналіз показав, що туринська плащаниця датується 1260-1390 роками нашої ери і не могла належати Христу, деякі фахівці припускали, що за слідами крові можна визначити подробиці про удари батогом, тортурах і подальшому розп’ятті того, хто був обгорнутий в полотно. Вважалося, що після обмивання тіла кров продовжувала сочитися з ран, які розташовувалися на долонях, передпліччях, спині, ребрах і ногах.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Дослідники провели експеримент з використанням манекена та участю живої людини, щоб з’ясувати, як буде текти кров з різних ран. В якості зразків застосовувалася донорська людська кров і рідина з тими ж властивостями. Були перевірені різні пози тіла, в тому числі стоячи і лежачи зі складеними в районі паху руками. Вчені порівняли отримані плями крові з наявними на плащаниці. Цей метод, відомий як аналіз бризок крові і використовується судовими медиками і криміналістами для розслідувань.

Виявилося, що плями на плащаниці могли виникнути тільки в тому випадку, якщо кров на тильній стороні долоні і кров вздовж передпліччя текла під різними кутами, що неможливо для лежачого положення. У першому випадку чоловік повинен був стояти, піднявши руки під кутом 45 градусів, а в другому випадку руки повинні бути підняті вертикально.

Крім того, за висновками вчених та кримінологів, рана від списа повинна залишити слід крові набагато більший. А ті сліди, які виявили на полотні, незначні та могли з'явитися, якщо людина, приміром стояла.

Як відомо туринська плащаниця представляє собою чотириметрове полотно, на якому виявили сліди крові та припускають, що воно має історію в 2000 років.

Таким чином, картина розподілу плям від різних частин тіла не узгоджуються з гіпотезою, що чоловік був розп’ятий.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", очевидці за фільмували незвичайне явище в небі. У кадр потрапила загадкова фігура, яка переміщувалась по хмарах, так, ніби сам Ісус вийшов на прогулянку.