У давнину громадянам Стародавнього Риму пропонувались розваги на будь-який смак і без будь-яких моральних обмежень.

Сьогодні багато з цих розваг у Колізеї дійсно шокують.

Детальніше у відеосюжеті:

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", є теми, про яких прийнято, якщо і говорити, то тільки пошепки. А взагалі, в пристойному суспільстві їх піднімати не прийнята. І одна з таких тем – це, безумовно, проституція. Або, правильніше сказати, секс-робота. Всі ми знаємо, що секс-працівники існують. Деякі навіть користуються їх послугами. Але говорити про це вголос ми тільки звикаємо. Питання про державне регулювання секс-роботи з кожним роком постає дедалі гостріше. Хтось пропонує легалізувати, хтось вважає, що потрібно з цим боротися, а хтось взагалі не розуміє, навіщо туди втручатися.

Популярні новини зараз
Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

А ось наші предки ставилися до проституції по-різному, в залежності від епохи та регіону. Але до думки про необхідність якось за цим стежити, прийшли досить рано.

Також портал повідомляв про те, що римське право прийнято називати юридичним ідеалом краси. Можливо, але також його можна назвати абсолютним ідеалом бюрократії. Принцип «без папірця ти ніхто» для римлян був основою існування.

Повнота прав і свобод безпосередньо залежала від статусу людини, підтвердженого документами. Причому підвищити свій статус було складно, а часто і неможливо, а ось ухнути вниз по соціальних сходах – без проблем. Якщо жінка хотіла зайнятися проституцією, то вона йшла до магистратам, які видавали їй licentia stupri , тобто, грубо кажучи, ліцензію на блуд. При цьому вона автоматично втрачала дієздатність і без дозволу опікуна не могла розпоряджатися своїм майном.

Крім того, нагадаємо, що втрачене місто Олександра Македонського в іракському селищі Калатга Дарбанд, що не вдавалося знайти два тисячоліття, виявили британські археологи.

Як пише New York Post, це вдалося завдяки зйомці безпілотника, за допомогою якого вчені розгледіли стародавні руїни.

Вперше залишки стародавнього міста експерти помітили ще під час вивчення розсекречених шпигунських відеозаписів 1960-х років, але не могли дослідити місце з-за політичної ситуації. Ці зображення опублікували в 1996 році.