Як передає Deutsche Welle, на Філіппінах масово знищують автомобілі у зв’язку з тим, що вони нелегально імпортовані.

Подробиці на відео.

На Філіппінах знищують преміум-іномарки

На це неможливо дивитися без сліз. Новенькі Porsche, Lamborghini, Maserati - просто розчавлюють. Усе тому, що вони - нелегально імпортовані.

Posted by DW (українською) on Wednesday, 1 August 2018

Популярні новини зараз
Тепер в ухилянтів заберуть останнє: змусять платити шалені гроші Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії 60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК
Показати ще

До слова. за кілька останніх місяців кількість машин на іноземних номерах в Україні зросла до 315 тисяч, майже половина з них (125 тисяч) ввезені із порушенням терміну транзиту (тимчасового перебування).

Запропоновані законопроекти (№8487 і №8488 ) повинні були стати компромісним рішенням для всіх. Мова йде про зміни до митного та податкового кодексів, які передбачають зниження акцизу на імпортні автомобілі та скасування вимоги щодо екологічного стандарту "Євро-5". Але при цьому документи посилюють контроль з боку митної служби та поліції.

Керуючись новими правилами, акцизний податок на імпортні авто розраховуватиметься за сталою формулою. Базова ставка для авто з бензиновим двигуном складатиме 50 євро, для авто на дизелі – 75 євро. Загальна сума акцизного податку дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт об’єму двигуна та коефіцієнт віку.

Наприклад, оформлення авто 2011 року випуску з бензиновим двигуном об’ємом 1600 см³ коштуватиме 560 євро. (50 євро х 1,6 (1600 см3/1000) х 7 років = 560 євро).

Для авто з дизельним двигуном об’ємом 2000 см³ і віком 10 років розмитнення обійдеться в 1500 євро. (75 євро х 2 (2000 см3/1000) х 10 років = 1500 євро).

Крім того, новий закон передбачає чіткі правила взаємодії Державної прикордонної служби і Національної поліції. Митники передаватимуть правоохоронним органам інформацію про порушення термінів транзиту, а поліцейські пильніше відслідковувати такі авто і виписуватимуть штрафи.

Наприклад, за один день прострочення транзиту авто з порушника буде стягнуто 170 грн, а за три дні – вже 850 грн. Місяць порушення митних правил обійдеться у 170 тисяч грн штрафу або навіть може закінчитися конфіскацією транспортного засобу за рішенням суду.

Водію лишається тільки на свій страх і ризик продовжити їздити з порушенням митних правил, але треба розуміти, що після ухвалення законів поліцейські отримають право зупинити та перевірити всіх, забравши потім авто на штрафмайданчик. При цьому повернути його зможе тільки фактичний власник (тобто, іноземець).

Передбачені також санкції за здійснення на такому авто підприємницької діяльності, зокрема, роботу у службі таксі. Оскільки нерозмитнені машини заборонено використовувати для отримання доходу, водій заплатить ще один штраф обсягом у 34 тисячі гривень.

Питання досить складне і до кінця не врегульоване. Аби користуватися машиною на законних підставах, українець повинен спочатку знайти фактичного власника, який має зняти її з обліку в своїй країні, і з усім пакетом документів в’їхати в Україну в режимі імпорту.

Після цього необхідно вирахувати та сплатити всі податки — ПДВ, ввізне мито, збір до Пенсійного фонду (при першій реєстрації авто) та акциз за новими правилами. Збір до Пенсійного фонду (3-5% під час першої реєстрації авто) також не скасували.

Якщо вартість старої машини буде нижчою, це автоматично призведе до зменшення інших виплат — ПДВ та мита — розмір яких залежить від суми, яку власник сплатив за транспортний засіб.

Жодних пільг поки що немає, всі будуть в рівних умовах. Під час розробки законопроектів висувалися пропозиції щодо введення пільг для учасників АТО та багатодітних сімей, але всі вони були відхилені.

Нагадаємо, вУкраїні восени народні депутати розглянуть законопроекти про розмитнення автомобілів, які ввозяться на європейській реєстрації. І поки законопроекти допрацьовуються, дізнайтеся, скільки коштує розмитнити авто на єврономерах в країнах Євросоюзу.

Як повідомляв Знай.ua, з початку року в Україну завезли 146,8 тисяч автомобілів в режимі "транзит" і 465,9 в режимі "тимчасове ввезення". Близько 60 тисяч нерозмитнених машин прострочили термін перебування.

Також Знай.ua писав про те, що за підрахунками Кабінету міністрів, бюджет України буде втрачати близько 2 млрд гривень щорічно після прийняття Верховною Радою закону про зниження акцизів на розмитнення автомобілів.