Вчені з Німеччини та Фінляндії масово б'ють на сполох через імовірність масштабної екологічної катастрофи у Балтійському морі.

Про це повідомляє Biogeoscience.

Вони зазначають, що там утворились надзвичайно великі зони, де повністю відсутній кисень, який так необхідний усім живим істотам.

Більше того за їхніми даними, загальна площа мертвих зон досягла 70 тисяч квадратних кілометрів.

Зокрема, вчені вивчаючи два чотириметрові осадових керна, які були витягнуті з дна Архіпелагового моря - частини балтійської акваторії між Ботническим і Фінською затоками, з'ясували, що за останні сто років швидкість втрати кисню Балтійським морем значно зросла.

Популярні новини зараз
Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Більше того наразі вже відомо, що ці зони повністю покинули майже всі види морської фауни, які проживали у данних ділянках, зокрема молюсків з кільчастими хробаками.

Основною причиною таких катастрофічний наслідків у морі є скидання побутових, промислових та сільськогосподарських шкідливих речовин, які у подальшому потрапляють у стічні вони і море.

Варто відзначати, що саме у цих речовинах міститься велика кількість речовин, зокрема азоту та фосфору, які сприяють швидкому розмноженню водоростей.

Коли водорості відмирають, вони опускаються на дно, де їх переробляють бактерії, які активно витрачають кисень. Море ж поступово його втрачає.

Втім вчені запропонували і свій варіант вирішення цієї проблеми. Так, вони пропонують у рази зменшити викиди небезпечних речовин до моря. При цьому наразі вже відомо, що на відновлення деяких ділянок можуть піти десятки років, так як водорості розмножуються і за рахунок азоту з атмосфери.

Разом з тим варто зазначити, що раніше вчені Відкритого університету і Шеффілдського університету у Великобританії повідомили, що навіть дотримання паризької угоди не гарантує того, що ми зможемо уникнути серйозної загрози, яка нависла над планетою.

У матеріалі, зокрема, зазначається, що деякі фахівці поставили під сумнів здійсненність зусиль щодо стримування зростання температури, враховуючи, що Земля вже нагрілася на один градус, а також те, що потепління "затримується" океаном. Однак інші вчені вважають, що зниження рівня викидів парникових газів може запобігти зростанню температури.

Дослідники розробили кліматичну модель, що враховує взаємодію океану і атмосфери, цикл вуглецю, а також кількість викидів вуглекислого газу, і оцінили ймовірність досягнення Паризької угоди, а також визначили його наслідки для біосфери.

Таким чином з'ясувалося, що обмеження зростання температури технічно можна досягти навіть без надмірних обмежень у викидах парникових газів з 50-відсотковою ймовірністю. Однак в цьому випадку супутні зміни клімату можуть бути непередбачуваними для деяких областей Землі, де може збільшитися частота погодних лих.

Україну накрила хвиля екологічних катастроф – Секретні матеріали

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що росіяни перетворили свою гордість на отруйний смітник.