Вчені розробили програму, яка вміє діагностувати рідкісні генетичнізахворювання по фотографії обличчя.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ ході експерименту система штучного інтелекту перевершила фахівців, які намагалися виконати ту ж задачу, повідомляє журнал
Легкодоступні портретні фотографії, наприклад, можуть дозволити потенційним роботодавцям дискримінувати людей з рисами обличчя, схильними до ризику.
У рамках дослідження команда розробників використала понад 17 000 зображень пацієнтів з більш ніж 200 різними генетичними розладами, щоб програму ідентифікувати захворювання.
В наступних тестах DeepGestalt успішно виявив правильний синдром у 91 % випадків.
Система також перевершила клінічних експертів в трьох окремих дослідженнях.
Слід зазначити, що багато генетичних порушеннь відображаються на особеностях будови обличчя. Одні легко впізнавані, інші важче виявити.
Люди з синдромом Вільямса, наприклад, мають короткі, підняті вгору носи і роти, маленьку щелепу та великий лоб.
"Розширення можливостей стандартизованого опису фенотипу (фізичних характеристик) відкриває шлях для майбутніх досліджень та застосування, а також для ідентифікації нових генетичних синдромів", — пояснив головний технічний директор FDNA і перший автор дослідження Ярон Гурович (Yaron Gurovich).
Як повідомляв портал "Знай.uа" медики виявили мутацію в генах, що призводить до появи рідкісного захворювання — синдрому Саула-Вільсона або дварфизма.
Також "Знай.uа" писав, стволовые клітини можна використовувати в якості засобу корекції розщепленого неба у немовлят.