Несприятлива екологічна обстановка провокує розлади настрою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо такого висновку прийшли американські дослідники, які роками вивчили вплив забруднення повітря на психологічне здоров'я китайців, де найчастіше відбувається зміг, повідомляє Daily Mail.
У нинішньому дослідженні провідний автор Сіці Чжен (Siqi Zheng) з Массачусетського технологічного інституту заявляє, що забруднення атмосфери може вплинути на життєві рішення людей.
За словами Чжена, в дні, коли концетрація смогу набагато вище, люди частіше поводяться імпульсивно і ризиковано, про що згодом можуть пошкодувати, можливо, в результаті короткочасної депресії і тривоги.
В рамках наукової роботи дослідники використовували дані з соціальних мереж для відстеження того, як зміна рівня забруднення навколишнього середовища щоденно впливає на щастя людей у 144 китайських містах.
Також вчені використовували інформацію про рівні ультрадисперсних частинок — концентрації PM 2,5, отриману в результаті щоденних вимірювань якості повітря, що проводяться Міністерством охорони навколишнього середовища Китаю.
Для вимірювання рівня повсякденного щастя в кожному місті команда використовувала алгоритм машинного навчання, щоб той проаналізував 210 мільйонів повідомлень з найбільшої в Китаї платформи мікроблогів Sina Weibo. Пости охоплювали період з березня по листопад 2014 року.
Потім учені розрахували медіанне значення цього міста і дня, так званий індекс вираженого щастя, що варіюється від 0 до 100.
Нарешті, дослідники об'єднали цей індекс за щоденними даними про концентрації PM 2.5 і погоді.
Чжен сподівається продовжити дослідження, щоб з'ясувати, як політики Китаю будуть реагувати на зростаючий попит населення на чисте повітря.
Як повідомляв портал "Знай.uа" вчені створили нову єдину вакцину від сибірської виразки і легеневої чуми.
Також "Знай.uа" писав, що глобальне потепління може призвести до повторної епідемії бубонної чуми, яка знищила десятки мільйонів людей в Середні століття.