Медики виявили новий метод діагностики пріонних захворювань.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПріони або, як їх ще називають, "білки-вбивці" інфікують як людини, так і тварин, провокуючи захворювання Крейцфельда-Якоба у людей і коров'ячий сказ у великої рогатої худоби.
Вбивці білків часто залишаються непоміченими і поступово руйнують мозкову тканину, провокуючи втрату пам'яті, проблеми з координацією і рухами, і в кінцевому рахунку смерть, повідомляє
У рамках дослідження міжнародна група вчених успішно протестувала два методи для виявлення пріонів у зразках шкіри, відібраних у щеплених гризунів через два тижні після зараження.
Вчені також виявили пріони в шкірі неізольованих гризунів, які містилися поруч з щепленими родичами, що свідчить про можливість передачі пріонів між тваринами, що живуть разом.
У дослідженні порівнювалися два високочутливих методів виявлення пріонів: RT-QuIC і sPMCA.
Наступний крок — розробка і випробування шкірних пріонних тестів для клінічного використання.
"Оскільки отримати доступ до шкіри вкрай просто, а біопсія шкіри мінімально травматична, пошук пріонів на шкірі покращує якість моніторингу розвитку хвороби під час клінічних випробувань або лікування, коли в майбутньому буде доступна пріонна терапія", — пояснив автор дослідження Веньцюань Цзоу (Wenquan Zou).
Дослідники вважають, що їхні методи можуть бути адаптовані і для діагностики інших захворювань мозку, наприклад хвороби Альцгеймера.
Як повідомляв портал "Знай.uа", органічні сполуки, що містяться в ґрунті, руйнують пріони і знижують їх інфекційну ефективність у мишей.
Також "Знай.uа" писав, що міститься в людських фекаліях