Бої за один з найбільших індустріальних міст Донбасу – Лисичанськ – тривали довгих чотири місяці. Багато жителів 100-тисячного міста були змушені його залишити. Від Лисичанська до зони бойових дій трохи більше 10 км. Тут діє особливий режим, місто наповнене військовими, а отже, нічого не відбувається без їх відома і згоди.


На початку вересня прокуратура Луганської області у себе на сайті відзвітувала: вони заарештували 2 тис. тонн незаконно видобутого вугілля.


Місцевий активіст Володимир Сиротін розповів про величезні кар’єрах на околиці міста. Терикони видно за кілометри. На глибині близько 20 метрів видно сліди від видобутку. Поруч знаходиться ще одна ділянка, яку вже підготували для незаконного видобутку. Недалеко і третій незаконний кар’єр.

«Найбільший кар’єр знаходиться в районі желатинового заводу. Видобуток йшов близько року. Ми всі були в шоці від такого нахабства. Адже ця територія ще й заповідник, тут були кургани, а значить, розкопки заборонені», – повідомив активіст.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру
Показати ще


За його словами, видобуток вівся величезними екскаваторами, з кар’єру виїжджали 30-40-тонні вантажівки. Влада Лисичанська покривала це.

«На другій ділянці, яка знаходиться між Мирною Доліною і Лисичанськом, масштаби видобутку стали збільшуватися. Це не копанки, а каньйони божевільних розмірів. І ця техніка потім їхала через місто, через пости, і її нібито ніхто не бачив», – поскаржилася голова Мирнодолинської селищної ради Наталія Верютіна.


Екс-радник губернатора Віталій Шведов впевнений, що все почалося з призначення нового губернатора.

«Все почалося з появою нового губернатора. У мене є інформація, що стоять за здобиччю люди з непідконтрольних територій. Вони там цим займалися, тепер до нас прийшли», – зазначив Шведов.


Також Шведов розповів, що його активність намагалися зменшити силовики.

“Почали всякі силовики проявлятися – переважно співробітники поліції і прокуратури місцевої. Прямо і опосередковано пропонували домовитися, щоб я заспокоївся», – каже Шведов. З 2016 губернатором Луганської області є Юрій Гарбуз, колишній депутат від БПП.


Примітно, що Юрій Гарбуз живе на спортивній базі «Олімп», в 25 км від Сєверодонецька, на урочисте відкриття якої приїжджав навіть Порошенко. До речі, вона була відреставрована за рахунок обласного бюджету.


Нагадаємо, Парубій підписав закон про новий склад ЦВК.
Як повідомляв Знай.ua, президент України Петро Порошенко під час щорічного виступу у Верховній Раді прокоментував законопроект про внесення змін до Конституції щодо вступу в ЄС і НАТО та направити документ на експертизу до Конституційного Суду.
Також Знай.ua писав, Путін з Меркель обговорили ситуацію в Україні.