Президент Петро Порошенко розповів, яке покарання чекає на Росію за порушення міжнародного законодавства та викрадення українських моряків і морських суден.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПрезидент України Петро Порошенко 12-13 грудня перебуває з робочим візитом у Брюсселі (Бельгія) в рамках засідання Європейської Ради.
В ході засідання мова йшла про агресію РФ у Керченській протоці. Про це президент написав у Twitter.
За словами Порошенка, російським кораблям можуть заборонити заходити у порти Європейського Союзу та США. Перемовини з міжнародними партнерами про можливу заборону вже розпочалися.
"З міжнародними партнерами ми вже почали обговорювати можливості скасувати дозвіл кораблям РФ заходити до портів ЄС та США", – йдеться у пості президента.
Крім того, обговорюється можливість подальшого розширення санкцій проти Росії за агресію в Азовському морі.
"Санкції – це не покарання. Покарання буде за рішенням судів за порушення міжнародного законодавства. Санкції – це сигнал для РФ – негайно і безумовно повернути українських моряків та кораблі і відновити свободу судноплавства", – написав Порошенко.
Зазначимо, що 12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав країни ЄС закрити для російських суден, які прибувають з Азовського моря, доступ до портів Євросоюзу до того часу, поки Росія не звільнить прохід Керченською протокою в Азовське море.
"Європарламент закликає країни-членів закрити доступ до портів ЄС для російських суден, які прибувають з Азовського моря, доки Росія не відновить вільну навігацію через Керченську протоку та в Азовському морі", – йдеться у резолюції.
Як повідомляв портал Знай.ua, у відповідь на агресивні дії Росії в Чорному і Азовському моорях НАТО допоможе Україні поліпшити боєздатність Військово-морських сил, надасть Україні політичну і практичну допомогу в протистоянні агресії РФ.
Також Знай.ua писав, Європарламент проголосував за припинення реалізації проекту газопроводу Північний потік-2. Про це йдеться в прийнятій в середу, 12 грудня, резолюції. Згідно з ухваленим рішенням, Європарламент вважає проект Nord Stream 2 суто політичним, який несе небезпеку енергетичній безпеці Європи.