Володимир Зеленський наполягає, щоб зустріч лідерів країн "нормандського формату" відбулася у вересні. Головним поштовхом до неї став масштабний обмін полоненими між Україною і Росією, який відбувся 7 вересня, в результаті якого додому повернулися 35 в'язнів Кремля.

Наразі конкретної дати проведення саміту немає. 2 вересня зустріч провели політичні радники глав чотирьох країн "нормандського формату", на підставі їхнього звіту глави України, Росії, Франції та Німеччини повинні будуть визначитися з датою, - пише Obozrevatel.

Ангела Меркель та Франсуа Макрон

Франція, Німеччина й Україна висловили бажання провести саміт якнайшвидше, відповіді чекають тільки від Росії. На зустрічі заплановано обговорення пунктів Мінських домовленостей та можливість реалізації "формули Штайнмаєра".

"Формула Штайнмаєра" передбачає проведення виборів на Донбасі, а вже потім виведення російських військ і встановлення контролю над українсько-російським кордоном з боку української влади. Росія і Франція наполягають на узгодженні саме такого плану.

Популярні новини зараз
Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Пенсіонерам виплатять 3000 гривень: хто зможе отримати грошову допомогу Пенсія за радянський стаж: українцям рахуватимуть по-новому - хто втратить гроші Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Показати ще

Володимир Путін, Ангела Меркель та Франсуа Макрон

Після зустрічі глав "нормандського формату" допускають можливість проведення другого етапу обміну полоненими між Україною і Росією. Зеленський заявив, що одним із найскладніших питань буде обговорення "формули Штайнмаєра", яка являє собою компромісний порядок виконання Комплексу заходів, який був узгоджений ще в лютому 2015 року тодішніми лідерами України, Росії, Франції та Німеччини Петром Порошенком, Володимиром Путіним, Франсуа Олландом та Ангелою Меркель.

Та на жаль, жоден із пунктів Комплексу виконано не було. Причина – сторони не змогли домовитися, в якому порядку мають виконуватися пункти угоди.

Володимир Зеленський та Франсуа Макрон

Україна наполягає на тому, що спочатку на Донбасі припиняється вогонь, відводяться російські війська, встановлюється контроль над кордоном і тільки потім проводяться вибори за українським законодавством. Зі свого боку Росія вважає, що спочатку на Донбасі потрібно провести вибори, а згодом уже все інше.

Петро Порошенко на зустрічі з європейськими лідерами

В результаті, колишнім міністром закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєром було запропоновано компромісний варіант, який передбачав ухвалення Верховною Радою України закону про проведення виборів в окупованих районах Донецької і Луганської областей, до роззброєння бойовиків і виведення іноземних військ із Донбасу. Вибори повинні були пройти під наглядом ОБСЄ.

На думку експерта-міжнародника Павла Рудякова, проведення виборів на Донбасі може відбутися уже в 2020 році.

Нагадаємо, раніше Зеленського розкрили важливий нюанс про переговори з Путіним

Як повідомляв портал "Знай.ua", Путін висунув Зеленському "залізний" ультиматум за планом Штайнмайера

Також "Знай.ua" писав, що Словаччина добре розуміє, що безпека та мир в Україні – це безпека й мир у Європі