Глава служби зовнішньої розвідки в 2005-2010 роках Микола Маломуж пояснив процедуру шифрування телефонних розмов
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМикола Маломуж зазначив, що всі президенти України використовують в спілкуванні стаціонарний телефон, оскільки він надійніший за стільниковий зв'язок. Екс-глава розвідки пояснив, що у таких випадках використовується особлива система шифрування.
"Існують закриті засоби зв'язку. Вони кодуються, як з одного, так і з іншого боку. І в даній ситуації зняти інформацію якимось засобом, типу радіоперехоплення, практично неможливо", – повідомив Маломуж.
В Україні епред розмовою проводять підготовку і цьому розмову можуть чути перекладачі та співробітники адміністрації. У США часом практикують залучення й інших осіб.
Протоколіст Юрій Ладний пояснив, що в США чують розмову помічники, керівники державного апарату, інші уповноважені особи, які перебувають не обов’язково в одному кабінеті. А в Україні всіх збирають разом і це пояснюється тим, що вони виступають, як фактор контролю.
"Він чує, що перекладач іншого боку переводить другому президентові. Контролюють вміст", – додав він.
В Україні стенограма розмови пишеться за бажанням президента, цим займаються в основному перекладачі. Така практика існувала і при колишніх президентах – Леоніді Кравчуку, Леоніді Кучмі і Вікторі Ющенку.
Дипломат Михайло Скуратовський розповів, що у час, коли він працював над стенограмою, то завжди був присутній хтось із головного управління зовнішньої політики.
Варто зауважити, що запис розмови робиться не дослівно, найчастіше фіксують лише головні тези. З цієї причини стенограми співрозмовників можуть відрізнятися. Окрім того, в Білому домі завжди роблять аудіозапис розмови.
Микола Маломуж наголосив, що в Білому домі мають доступ до конкретних переговорів: і не просто до протоколу, а й запису, який ведеться додатково офісом президента, але не спецслужбами.
Нагадаємо, раніше
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що