На днях керівництво фракції "Слуга народу" запідозрило депутатів у корупції. Зеленський зобов'язав 11 членів комітету пройти детектор брехні, що вже зробили Олександр Дубинський і Давид Арахамія.

Деякі називають поліграф псевдонауковим, інші покладаються на його результати. Чи можна насправді обнамути його і скомпрометувати результати?

Поліграф, який також називають "детектором брехні", є різновидом психофізіологічної апаратури. Як правило, перевірка на поліграфі проходить близько 2 годин, протягом яких випробуваному задають близько 200 питань. Відповідь на них може бути тільки "так" або "ні".

Свідчення поліграфа використовуються у 75 країнах світу, при цьому в більшості з них країн вони не є доказом у злочинах. Але, приміром, у США обов'язковий тест на "детекторі брехні" проходять кандидати на роботу в ЦРУ та інших держаустанов.

Популярні новини зараз
В Україні вводять колективну відповідальність: єдине житло відберуть через борги родичів Правила нарахування "комуналки" зміняться: українці самі визначатимуть суми у квитанціях Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів Не вважається поборами: школам дозволили брати гроші з батьків – за які послуги
Показати ще

Полиграфолог професор Дон Грубін вважає, що обдурити детектор брехні дуже складно. Одними з найпростіших є алкоголь і заспокійливі речовини, проте, досвідчені поліграфологи завжди розпізнаю таку людину.

Нагадаємо, скандальний нардеп пішов проти Зеленського з-за детектора брехні.

Як повідомляв портал Знай.uа, НАБУ готує кримінальне провадження проти Луценка.

Також портал Знай.ua писав, Разумкова з сином помітили поблизу столичного монастиря.