"По-друге, можна це пов'язувати з подіями, які відбудуться. У нас є президент Зеленський, який одним із своїх завдань ставить зниження напруження конфлікту на Донбасі. Є залучені ним до влади люди, той же Сивохо, які намагаються проводити якісь акції. І напередодні таких акцій ми отримали позицію тієї сторони, як вона бачить весь процес примирення і розведення військ", - зазначив політолог.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
"Зрозуміло, що хотілося б від нього більш жорсткої позиції, більш виразної, але він не може собі це дозволити, тому що це поставить під сумнів все те, про що він говорив раніше. Пару тижнів тому у нього була досить дивна фраза, але багато що говорить про те, що всупереч поширеній думці наших професійних служб, він все ж вважає, що Путін готовий до миру і налаштований на світ і він бачить це в його очах. Коли Зеленський робить подібні заяви, то він ставить на кін свою репутацію. Йому українська розвідка говорить про ті наміри, які має РФ щодо України, а він, не дивлячись на це, бере на себе відповідальність говорити, що все ж ми виходимо з того, що протилежна сторона теж готова до миру", -говорить Пащенко.
"Я можу повірити, припустимо, що представники незаконних збройних формувань ЛНР і ДНР можуть за власним рішенням обстріляти з автоматів позиції ВСУ. Але таку масштабну операцію вони, природно по-партизанськи провести просто не могли, не повідомивши попередньо повідомлено своїх кураторів і так далі. Це - точно не ініціатива самих ЛНР або ДНР. А якби це була дійсно їх особиста ініціатива, то кого-то з таких ініціаторів вже підірвали б. Все це, думаю, інспіровано особисто їх російськими кураторами", - каже Віктор Пащенко.

"Ми ж Україні пропонували 12 компромісів, чому Україна на них не пішла? Тоді ви самі в цій атаці і винні!". Західних партнерів України цікавить, щоб конфлікт на Донбасі було врегульовано, а на які поступки доведеться при цьому йти Україні, їх хвилює менше, м'яко кажучи. Тим більше, що російські медіа стверджують, що провокувати атаку почали українські військові. І таку інформацію вони до світової спільноти доносять швидше і ефективніше українських ЗМІ. І показують, що, так, винна і сторона ЛНР, і Україна", - вважає політолог.
"Найбільш ймовірно, що ситуація буде як між Вірменією і Азербайджаном, де сторони досі не прийшли до якогось більш-менш прийнятний варіанту. Більш того, в будь-який момент обидві сторони готові відновити активні військові дії. Тому епізодично ми будемо бачити відновлення військових дій на Донбасі в подібних масштабах атаці 18 лютого", - зазначив політолог.