"Терпи, козаче, - отаманом будеш", - говорив Тарас Бульба в однойменній повісті Миколи Гоголя. Козаки, яких зображував автор у своєму творі, напевно, дуже б здивувалися, побачивши, хто тепер став «отаманами» та носить їх горду назву. У Росії козаки шмагають нагайками людей, які вийшли на акцію протесту, в Україні ж вони більше нагадують членів політбюро КПРС, своїм віком і кількістю присвоєних самим собі нагород. Про це повідомляє сайт "Акценти".

Гетьман всієї України

Знайомтеся, посередині цих пенсіонерів, які зараховують себе до різного виду козацьких організацій, найголовніший козак, гетьман всієї України Юрій Кармазін. Став він їм зовсім недавно, 19 травня, змінивши на цій посаді третього президента України Віктора Ющенка.

Варто відзначити, що Кармазін був активним політичним діячем свого часу: балотувався і на посаду Президента у 1999 році, і на пост мера Києва у 2006, але всюди зазнав фіаско. І ось на 60-му році життя, вже, будучи забутий усіма, якимось незбагненним чином зрозумів, що він справжній козак.

Популярні новини зараз
Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Українським водіям загрожує чималий штраф: через що можна залишитись без грошей у воєнний час Готуйте свої гаманці: українцям з 1 липня збільшать виплати, кому пощастить Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись
Показати ще

Цікавий момент представляють ордена і нагороди, які Кармазін начепив у день своєї «інавгурації» у гетьмани. Подібною кількістю планок на грудях він міг би позмагатися з будь-яким ветераном, який 9 травня виходить на парад Перемоги. Також інтерес викликає нагорода на його грудях, яка дуже схожа на Зірку Героя України, хоча інформації про те, щоб політик отримував такої відзнаку - немає. У Вікіпедії взагалі згадується тільки одна його нагорода - Заслужений юрист України.

Про те, чому ж посада гетьмана всія України така «солодка» і прибуткова можна прочитати в нашому матеріалі - Фейковий гетьман примудрився захопити мільйони українського козацтва.

Один краше іншого

Але подив викликає не тільки новий гетьман. Найбільша за чисельністю організація «Українське реєстрове козацтво», яка важливу роль зіграла у становленні Кармазіним гетьманом, також викликає питання.

Чого тільки вартий керівний склад цього «козацтва», де кожна особа просто пашить духовністю і любов'ю до національних традицій.

Існує «Українське реєстрове козацтво» у більшості своїй на членські внески.

«По статуту членський внесок залежить від положення у організації, - розповів нам один з членів цього козацтва. - Рядові члени платять до 500 гривень, чим ти вище у ієрархії, тим і внесок більше».

У мережі стали висміювати цих людей козаків похилого віку з іконостасом на грудях, так як дійсно регалії цих «отаманів» викликає тільки сміх.

«Українська нація ніколи не виникне на внутрішніх чварах, злобі і протистоянні, - заступився за організацію і своїх колег заступник гетьмана Олександр Карпенко. - Можливо, козацтво України ще не досконале, так як недосконале саме суспільство. Але, як правило, судять діяльність козацтва люди, які ніякого позитиву не дали на противагу козацької ідеї. І не знають обсягів проведеної історико-патріотичної, духовно-виховної роботи з дітьми і молодим поколінням».

Чому навчають насправді

Складно сказати про яку історико-патріотичну роботу йдеться. Наприклад, «Українське реєстрове козацтво» веде свою групу в Контакті, який давно вже заблокований владою. Більш того, якщо подивитися, які там з'являються пости, то можна припустити, що вони вчать як раз не тому, чому варто було б.

Дивно, що СБУ досі не звернула уваги на таку «роботу з молоддю». Серед учасників групи левова частка громадян Росії, є військові та помічники депутатів Держдуми. Вони то і розміщують сепаратистські новини і пости. Але видно керівництво вже настільки давнє, що не бачить, що відбувається у них під носом.

Взагалі у групі українських козаків, як вони себе називають, також багато комуністичних плакатів і символіки.

Іноді, здається, що вони застрягли у минулому, але не тоді, коли існували козаки, а за часів тоталітарного режиму.

Хоча, якщо подивитися на вік нинішніх гетьманів і їх заступників, то питання відпадуть самі собою. Немає нічого дивного, що 60-річні люди продовжують жити радянським минулим і з ностальгією згадують минуле час. Тільки ось українського козацтва у цьому немає ні грама!

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що новообраного голову українського козацтва висміяли у мережі.