Сьогодні, 10 липня, Верховна Рада черговий раз поставить на розгляд суперечливий законопроект щодо блокування інтернет-ресурсів без рішення суду.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧас "Х": наслідки для України
Про небезпеку такий дій парламентарів попередив Роман Бурко на своїй сторінці у Facebook:
"Схоже, буде голосування по законопроекту №6688. Якщо його все ж таки пропхнуть (хоча мене запевняли деякі обізнані люди, що він буде провалений), то Україна (як держава) зробить великий крок до прірви і стане, мабуть, ближче за своїми цінностями до Північної Кореї, ніж до ЄС. Я б цього не хотів, бо наші цінності – це воля народу і його добробут, а не ярмо", - зазначив він.
З "антиукраїнськими елементами", на яких теоретично й направлений цей документ, експерти радять боротися виключно конституційними методами. Інакше це буде прямий наступ на права й свободи всього суспільства.
Днями Організація з безпеки і співробітництва в Європі виступила проти ухвалення скандального законопроекту №6688 про позасудове блокування сайтів. Відповідну заяву опубліковано на офіційному сайті ОБСЄ.
"Я закликаю законодавців серйозно переглянути текст законопроекту і співвіднести питання безпеки з правом громадян на свободу слова та вільні ЗМІ", – заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.
Крім того, в ОБСЄ підкреслили, що закон надає додаткові повноваження правоохоронним органам України, "особливо в сфері блокування різних видів інформаційних сервісів" в інтернеті.
Закон №6688: за що голосуватимуть депутати?
Досудове блокування інтернет-ресурсів, тобто можливість тимчасового блокування (обмеження) доступу до визначеного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (сервісу) в інформаційно-телекомунікаційних мережах (системах) за рішеннями суду, слідчого судді, слідчого, прокурора, Ради національної безпеки й оборони.
Законопроектом #6688 пропонується запровадити тимчасове блокування інтернет-ресурсів в досудовому порядку. Зокрема, тимчасове блокування має стати одним із заходів забезпечення кримінального провадження.
Застосування тимчасового блокування буде можливим під час досудового розслідування (слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором або за клопотанням прокурора) і під час судового провадження (за клопотанням прокурора). Також законопроект робить можливим досудове блокування за постановою прокурора або постановою слідчого, погодженою прокурором.
Експерти вказують на те, що впровадження досудового блокування здатне підірвати свободу Інтернету й уможливити недемократичні практики переслідування політичних опонентів з допомогою узаконених норм.
Дивіться: Законопроект №6688 - наступ на свободу слова чи критика без аргументів?
Як повідомляв портал "Знай.ua", у Верховній раді України поставили на голосування скандальний законопроект №6688, який дозволить блокування будь-якого сайту на території країни без санкції суду.