Санкції США проти Росії завдали удару оточенню президента РФ Володимира Путіна і негативно позначилися на економіці країни.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа думку російського блогера і фінансиста Слави Рабиновича, на Кремль в майбутньому чекає більш жорстке покарання за ще два злочини. Про це він розповів в інтерв'ю "Апострофу".
"Я впевнений, що навіть в рамках цього раунду санкції ще не запущені. Тому що вони екстериторіальні, США переслідуватимуть погрозами санкцій або самими санкціями треті країни, треті компанії, третіх осіб, які будуть викриті в угодах та співробітництві з тими російськими компаніями або людьми, які потрапили під санкції 6 квітня. Тому я думаю, що ще хтось потрапить під санкції з географічних зон типу Китаю, Індії або навіть в Європі", - підкреслив Рабинович.
За його словами, з часом, санкції повинні вводитися або скасовуватися в залежності від того, який прогрес чи регрес буде у зовнішній політиці РФ. Крім того, за отруєння екс-шпигуна ГРУ Сергія Скрипаля в Солсбері та збитий лайнер МН-17 "Малайзійських авіаліній" ще ніхто не бачив тиску з боку США. За трагедії з боїнгом скоро почнеться суд, який, на думку Рабиновича, не вдасться скасувати за жодні гроші.
"Закону, прийнятого 2 серпня 2017 року, на підставі якого було зроблено доповідь Конгресу 2 лютого 2018 року, і на підставі якого було введено перший ешелон санкцій 6 квітня, цілком достатньо для того, щоб розмазати половину путінського ОЗУ і вбити російську економіку в бетонну стіну досить швидко. Але якщо будуть потрібні більш жорсткі заходи, то потенційно можуть прийняти значно суворіші санкції за типом ембарго на енергоносії або фактичне відключення всієї російської фінансової системи від зовнішнього світу", - зазначив фінансист.
Він пояснив, що Росія стала "токсичним напрямком" для міжнародного інвестиційного капіталу. А іноземні інвестори значно зменшили відсоток російських паперів у своїх портфелях.
"І, звичайно ж, світовий ринок нафти теж не буде піддано історичному величезному катаклізму, якщо буде накладено ембарго на російську нафту. За чотири роки світ навчився обходитися без Росії. І механізм насильницького відключення Росії за допомогою санкцій щодо іранського сценарію може бути пустить у хід, якщо Росія вчинить ще щось жахливе, такого ж масштабу, як вона робила проти України в 2014-2015 роках", - підкреслив Рабинович.
Як повідомляв раніше «Знай.uа», санкції проти РФ переходять у водний простір - Україна повністю закриє водне сполучення з Росією. Будь-яке порушення морського простору буде використовуватися як доказ у суді. Слід відзначити, що минулого року на порти анексованого Криму працювали 33 судна російських судновласників та майже така ж кількість — 29 суден, що належать судновласникам інших країн, крім РФ (без урахування активних суден постійного кримського базування, переважно поромів, та суден у ремонті та відстої).