Сергій Лавров зробив гучну, але спірну заяву. Він вважає, що хімічна атака в сирійському місті Дума, в якій постраждало понад тисячі чоловік – не більше, ніж постановка.

Глава міністерства закордонних справ Росії Лавров заявляє, що ніякого застосування хімічної зброї не було і химатака в Сирії – "постановка русофобского держави".

На даний момент з Москви виїхала місія експертів Організації по забороні хімічної зброї. Російський міністр стверджує, що застосування хімічної зброї в Сирії насправді не було. Він підкреслює, що Москва має незаперечні докази того, що хімічна атака насправді була постановкою.

"До неї доклали руку спецслужби однієї держави, яка зараз рветься бути в перших рядах русофобської кампанії", - зазначає чиновник.

Популярні новини зараз
Будуть під постійним обстрілом: астролог вказав, на які міста чекає пекельний тиждень "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати
Показати ще

Місія експертів Організації по забороні хімічної зброї повинна прибути в Дамаск вже днями, за твердженням Лаврова, і звідти передислоковується в Думу. Глава МЗС упевнений, що в Думі вони, як і інші фахівці, вже обстежили ту місцевість, не знайдуть жодних підтверджень застосування хімічної зброї, хлору або інших шкідливих речовин.

Ще 7 квітня урядові сили Сирії були звинувачені в тому, що скинули бочковую бомби з отруйними речовинами з вертольота на цивільне населення Думи у східній Гуті. Про це заявила Сирійська повстанське угрупування Джаиш аль-Іслам.

Після цього президент Америки Дональд Трамп дав обіцянку "зовсім скоро" прийняти рішення щодо Сирії. А якщо справа дійде до військової операції, то в ній можуть взяти участь ВПС Франції і Великобританії.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.иа"російський флот втік із Сирії. Це помітило моніторингове агентство після загрози Трампа про авіаційних ударів. Імовірно кораблі РФ різко вирішили покинути сирійський порт Тартус з-за великої ймовірності авіаційного удару.