У разі якщо Україна, Молдова і Грузія відмовляться від вступу в НАТО, Росія відразу ж почне затягувати їх у своє "болото".

Про це заявив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

"І поки Захід буде очухуватися і скаже "ой, нас обдурили!", буде вже пізно і ці країни загрузнуть в російському болоті. На це і був розрахунок. Просто в Росії йде боротьба кланів і спецслужб ще дужче, ніж у нас, і тільки це заважає їй швидко здійснювати всі свої плани", - попередив він.

Варто відзначити, що раніше Україна зробила важливий крок у напрямку правової боротьби з Росією – подала до Міжнародного Суду ООН в Гаазі Меморандум.

Документ стосується справи про застосування Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У чому важливість документу

Популярні новини зараз
На ТЦК чекає колапс: терміни поставили в глухий кут Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль пояснила, що Меморандум - рубікон в розгляді справи, оскільки це основний елемент письмової частини судового провадження в суді ООН.

"У ньому зібрано факти, на яких базується позов України, та викладено наші правові аргументи. Відтак подальша дискусія сторін буде базуватися на критиці і захисті того, що наведено в Меморандумі", - пише Зеркаль.

Що вимагає Україна

"По-перше, від 2014 року на території України незаконні збройні формування скоїли ряд актів, які вважаються терористичними відповідно до Конвенції. Зокрема, мова йде про збивання літака МН-17, про обстріл мирних жителів Маріуполя, Краматорська, Авдіївки, Волновахи і про терористичні акти в Харкові, Одесі та Києві ", - підкреслила Зеркаль.

По-друге, Росія поставляла зброю і координувала вчинення цих актів, являє собою фінансування тероризму, відповідно до Конвенції.

Тому Росія повинна понести відповідальність як держава за порушення вимог Конвенції щодо запобігання такого фінансування тероризму.

Чи достатньо доказів?

Меморандум складається з 29 томів і містить понад 17 500 сторінок свідчень, документів та інших доказів у справі. Це дуже багато.

"По-перше, рік тому світ побачив, що Росія навіть перед суддями говорить на біле - чорне і просто бреше. Це порушення всіх традицій, бо держави в суді по-різному тлумачать факти і норми, але не брешуть. Всі пам'ятаємо казки про зброю , "знайдену в шахтах". По-друге, Росія докладає всіх зусиль, щоб переконати світ, що це не вони і в кінці кінців - ви нічого не доведете. Тому нам і довелося дуже ретельно підійти до рівня доведеності фактів, на яких базується наш позов", - пояснила Зеркаль.

Скільки часу триватиме розгляд справи?

Після представлення Меморандуму Росія отримає право подати свої заперечення про наявність юрисдикції в Суду розглядати цю справу. Так само як і в справі Грузія проти Росії, остання скористається цим правом і через три місяці ми отримаємо ці заперечення. З огляду на існуючу практику, розгляд питання про юрисдикцію займе близько півтора року. Після чого триватиме письмове та усне стадія розгляду справи. Загалом, все займе ще кілька років.

"Санкции - реальная опасность для Кремля"

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що актор Пашинін розповів, чому готовий віддати життя за Україну.