У разі якщо Україна, Молдова і Грузія відмовляться від вступу в НАТО, Росія відразу ж почне затягувати їх у своє "болото".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.
"І поки Захід буде очухуватися і скаже "ой, нас обдурили!", буде вже пізно і ці країни загрузнуть в російському болоті. На це і був розрахунок. Просто в Росії йде боротьба кланів і спецслужб ще дужче, ніж у нас, і тільки це заважає їй швидко здійснювати всі свої плани", - попередив він.
Варто відзначити, що раніше Україна зробила важливий крок у напрямку правової боротьби з Росією – подала до Міжнародного Суду ООН в Гаазі Меморандум.
У чому важливість документу
Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль пояснила, що Меморандум - рубікон в розгляді справи, оскільки це основний елемент письмової частини судового провадження в суді ООН.
"У ньому зібрано факти, на яких базується позов України, та викладено наші правові аргументи. Відтак подальша дискусія сторін буде базуватися на критиці і захисті того, що наведено в Меморандумі", - пише Зеркаль.
Що вимагає Україна
"По-перше, від 2014 року на території України незаконні збройні формування скоїли ряд актів, які вважаються терористичними відповідно до Конвенції. Зокрема, мова йде про збивання літака МН-17, про обстріл мирних жителів Маріуполя, Краматорська, Авдіївки, Волновахи і про терористичні акти в Харкові, Одесі та Києві ", - підкреслила Зеркаль.
По-друге, Росія поставляла зброю і координувала вчинення цих актів, являє собою фінансування тероризму, відповідно до Конвенції.
Чи достатньо доказів?
Меморандум складається з 29 томів і містить понад 17 500 сторінок свідчень, документів та інших доказів у справі. Це дуже багато.
"По-перше, рік тому світ побачив, що Росія навіть перед суддями говорить на біле - чорне і просто бреше. Це порушення всіх традицій, бо держави в суді по-різному тлумачать факти і норми, але не брешуть. Всі пам'ятаємо казки про зброю , "знайдену в шахтах". По-друге, Росія докладає всіх зусиль, щоб переконати світ, що це не вони і в кінці кінців - ви нічого не доведете. Тому нам і довелося дуже ретельно підійти до рівня доведеності фактів, на яких базується наш позов", - пояснила Зеркаль.
Скільки часу триватиме розгляд справи?
Після представлення Меморандуму Росія отримає право подати свої заперечення про наявність юрисдикції в Суду розглядати цю справу. Так само як і в справі Грузія проти Росії, остання скористається цим правом і через три місяці ми отримаємо ці заперечення. З огляду на існуючу практику, розгляд питання про юрисдикцію займе близько півтора року. Після чого триватиме письмове та усне стадія розгляду справи. Загалом, все займе ще кілька років.
"Санкции - реальная опасность для Кремля"
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що актор Пашинін розповів, чому готовий віддати життя за Україну.