Міжнародний валютний фонд (МВФ) пом'якшив свою позицію щодо виділення Україні чергового, п'ятого кредитного траншу під тиском свого ключового донора - Сполучених Штатів.

Про це повідомляють ЗМІ.

Наразі вже відомо, що у США все ж визнали, що подальше підвищення цін на газ для населення може остаточно спричинити повернення проросійських сил на майбутніх виборах, як президентських так і парламентських. Так, за їхніми оцінками проросійські рупори можуть скористатись різким підвищенням тарифів на комунальні послуги задля мобілізації свого електорату.

Раніше МВФ вимагав підвищення цін на газ для населення в межах 60%, український уряд погоджувався не більше ніж на 30% -ве зростання. На сьогодні тариф для населення становить 4942 гривні за 1 тис. Куб. м (без ПДВ).

Крім того раніше, Державний департамент США закликав Україну підвищити ціни на газ для населення.

Відзначається, що під час телефонної розмови президетнта Порошенка та держсекретаря США Майка Помпео неодноразово піднімалось питання про повне виконання вимог МВФ для надання подального траншу.

Популярні новини зараз
"Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

Крім того, Помпео підтвердив підтримку суверенітету і територіальної цілісності України і підкреслив, що США не визнають і ніколи не визнають анексію Криму Росією.

Останній транш у сумі 1 млрд доларів Україна отримала від МВФ в квітні 2017 року. З тих пір, грошей Києву не виділяли, через невиконання кредитних умов. Головним було створення Антикорупційного суду, ще одним – підвищення ціни газу для населення до рівня імпортного паритету – ціни, за якою країна купує газ на зовнішніх ринках і за якою вже сьогодні паливо сплачують комерційні споживачі.

З липня 2017 року Україна знаходиться у складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання. Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може скласти від 30 до 60%, у зв'язку із зростанням цін на міжнародних ринках.

Без підвищення тарифу на газ Україна ризикує не отримати черговий кредитний транш МВФ. А це може призвести до загроз фінансової стабільності, нестачі валюти та уповільнення економічного зростання.

Напередодні стало відомо, що український уряд домовився з Міжнародним валютним фондом про надання чергового кредитного траншу. Сума допомоги не повідомляється, але влади неодноразово заявляли про те, що вона складе близько 2 млрд доларів.

Чому МВФ вимагає підвищити ціну на газ?

Нагадаємо, Україна таємно домовилася з МВФ.

Як повідомляв "Знай.ua", названа справжня причина затримки пенсій і зарплат в Україні.

Також "Знай.ua" писав, що у Києві кардинально вирішать проблему з гарячою водою.