Угорський уряд відмовився від шантажу України щодо безумовної відмови від нині діючої редакції мовної норми закону про освіту.

Про це повідомив на прес-конференції у Нижньому Солотвині (Закарпаття) міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють українські ЗМІ.

Угорський міністр надав коментарі журналістам після завершення першого раунду консультацій за участі глав МЗС та Міносвіти України та їх колег з Угорщини.

Сійярто повідомив про прогрес у переговорах щодо мови освіти.

Популярні новини зараз
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

"Ми сьогодні зробили перші кроки, попереду багато роботи", - наголосив він. "Ми намагалися не дискутувати про те, як закон зробить більш ефективним вивчення української мови. Ми лише просимо про те, щоб це не заважало інтересам угорськомовної меншини. Це – наше єдине прохання", - додав міністр.

Петер Сійярто не став вимагати скасування або призупинення дії ст. 7 закону "Про освіту", хоча досі це було ключовою вимогою Угорщини.

Натомість тепер Угорщина наголошує лише на виконанні двох ключових пунктів рекомендації Венеціанської комісії.

"Пані міністр (освіти України Лілія Гриневич. – Ред.) заявила, що Україна поважає і виконає всі рекомендації Венеціанської комісії. Ми сподіваємося, що на підставі цього український парламент нарешті прийняв закон про продовження перехідного періоду впровадження мовної норми. Також ми очікуємо виконання рекомендації про те, що приватні школи не мають підпадати під вимоги цього закону", - пояснив Сійярто.

Він окремо наголосив, що під час консультації українська сторона гарантувала йому виконання цих вимог.

"Наші колеги пообіцяли, що не буде жодних перепон цьому. Ми були раді це чути, але обіцянки мають бути виконані", - зазначив Петер Сійярто.

Нагадаємо, що законопроекти про виконання цих вимог Венеціанської комісії вже затверджені урядом і чекають на схвалення Верховною радою.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що вето, яке Угорщина наклала на проведення засідань комісії Україна - НАТО, не вийде зняти без допомоги Сполучених Штатів.

Про це в ефірі українського каналу заявила заступник глави Міністерства закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

Вона зазначила, що Київ і Будапешт домовилися провести зустріч міністрів освіти і закордонних справ 22 червня. Головна мета заходу - нарешті домовитися між собою, аби уникнути подальших "проблем на різних міжнародних майданчиках".

Заступник міністра підкреслила, що на безкомпромісну Угорщину може вплинути Вашингтон.

"Без медіаторства ми навряд чи зможемо зняти блокаду", - резюмувала Зеркаль.

Справа у тому, що угорська сторона все ніяк не заспокоїться і вже пригрозила Україні блокуванням важливих переговорів на рівні ЄС і НАТО, якщо Київ не погодиться змінити резонансний закон про освіту і відкласти його реалізацію на п'ять років, тобто, до 2023 року.