Американські санкції хоч і потужний економічний важіль, але Європейський Союз знайшов спосіб обійти і їх: планується створити окремий, спеціальний фінансовий інститут для забезпечення операцій з Іраном, котрий вже давно у "чорному списку" США.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Санкції проти Ірану: рішення ЄС
Вона поспілкувалася із представниками Великобританії, Франції, Німеччини, Росії, Китаю та Ірану, які дотримуються думки, що Іран виконує умови "ядерної угоди", про вихід з якої в односторонньому порядку заявили США.
За підсумками переговорів зробили висновок, що новий інститут дозволить європейським компаніям вступати в економічні відносини з Іраном без ризику накликати на себе санкції США.
Як відомо, навесні 2018 року лідер США Дональд Трамп заявив про вихід американської стороні з угоди щодо ядерної програми Ірану, більш того - назвав документ несправедливим і висловив сумнів у тому, що він обмежить ядерні амбіції Тегерана, також було розширено список санкції проти Ірану.
В свою чергу Іран вимагали від керівництва Європейського союзу надати компенсацію за вихід США з ядерної угоди, але євродепутати все зацікавлені у першу чергу в захисті власних інвестицій, а також подальшій торгівлі нафтою з Іраном.
У зв'язку з цим в Брюсселі розглядали варіант прямих оплат в євро за нафту з Ірану в обхід американської фінансової системи.
Дивіться: США запровадили нові санкції проти Ірану
Нагадаємо, глава ізраїльського уряду Біньямін Нетаньяху поспілкувався телефоном із російським президентом Володимиром Путіним.
Як повідомляв Знай.ua, Китай висунув Трампу ультиматум.
Також Знай.ua писав, президент Білорусі Олександр Лукашенко обговорив питання збільшення чисельності прикордонників на постах біля України.