Днями у Словаччині спалахнув скандал із російським дипломатом, якого вислали з країни через підозру у шпигунстві на користь Кремля.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про це пишуть словацькі ЗМІ з посиланням на відповідну заяву прем'єр-міністра країни Петер Пеллегріні. За словами глави уряду, дипломата запідозрили у шпигунській діяльності.
За словами Пеллегріні, дипломата оголосили персоною нон грата 22 листопада, після чого протягом 48 годин він покинув країну.
У посольстві Росії в Словаччині заявили, що коментувати скандальну подію не будуть.
Варто нагадати, що Словаччина була однією з небагатьох країн Європи, які в березні 2018 роки не приєдналися до масштабної висилку російських дипломатів через підозри в причетності Росії до отруєння Сергія Скрипаля.
Нагадаємо, світова спільнота бурхливо відреагувала на злочин Путіна проти українських моряків у Керченській протоці.
Лідер Словацької національної партії (SNS) і голова словацького парламенту – Національної ради Андрій Данко вважає, що українська влада може приховувати правду про вищезгадані події у Азовському морі.
Про це пишуть ЗМІ з посиланням на повідомлення прес-служби партії.
За словами голови парламенту, цей конфлікт має бути вирішено з "холодною головою, а не показуючи пальцем, поки не буде відомо, яким чином це сталося".
"Для нас дуже небезпечно, якщо напруженість посилюється. Але настільки ж небезпечно для нас робити заяви з дня на день на основі статей з медіа", - заявив Данко.
Раніше Знай.uа писав про те, що з'явилася інформація, що одна з європейських країн не вчитиме українців, як потрібно жити, а просто допоможе матеріально. Так, Словаччина надасть Україні гуманітарну допомогу у розмірі €125 тис.
Про це стало відомо завдяки заяві президента Словаччини Андрія Кіски, яке він зробив під час брифінгу з главою української держави.
Андрій Кіска заявив, що Словаччина надає гуманітарну допомогу Україні протягом 5 років. До речі, президент Словаччини також засудив будівництво Північного потоку-2. Він додав, що вважає будівництво газопроводу політичним, а не економічним проектом. Про це пишуть українські ЗМІ.
Також Знай.uа повідомляв, що Міністерство закордонних справ Словаччини не має наміру перешкоджати депутатам парламенту країни, що збираються відвідати окупований Крим.