На засіданні генеральної асамблеї Організації Об'єднаних націй 22 грудня прийняли резолюцію, в якій засуджуються порушення прав людини в окупованому Криму.

"За" резолюцію проголосували 65 членів, "проти" – 27, утрималися – 70 делегатів. Підтримали важливу резолюцію країни Євросоюзу, США, Туреччина і Японія. Серед тих, хто проти, були Росія, Білорусь, Китай, Індія, Сербія, ПАР, Нікарагуа і Венесуела.

"Генасамблея закликає всі міжнародні організації та спеціалізовані агентства Організації Об'єднаних Націй користуватися формулюванням "Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією" коли мова йде про Крим в їх офіційних документах, комунікаціях і публікаціях, включаючи ті, в яких йдеться про статистичні дані РФ", - сказано в резолюції.

Крім того, на засіданні згадали про українських політв'язнів Олега Сенцова та Володимирі Балуха.

Популярні новини зараз
Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..." Тіна Канделакі запропонувала дати Зеленському "Оскар" після перемоги Kalush Orchestra: "Запропонують схиляти коліно" Данилко дав побажання путіну, Серга забув Лободу і знайшов Скабєєву: як українські музиканти піднімають бойовий дух Паливна криза в Україні: Японія простягнула руку допомоги для вирішення проблеми
Показати ще

"Глибоке занепокоєння викликає те, що з 2014-го року влада Росії використовують тортури для отримання підроблених свідоцтв у політично вмотивованих переслідуваннях, включно зі справою українського режисера Олега Сенцова, висловлюючи глибоке занепокоєння наступними затриманнями і арештами Росією українських громадян, включно з Володимиром Балухом і Еміром-Усеином Куку", - зазначено в документі.

Нагадаємо, Генасамблея ООН прийняла доленосне рішення щодо агресії Путіна в Азовському морі. "За" проголосували 66 країн-членів ООН.

Як повідомляв Знай. ua, експерт пояснив, чому ООН не зможе покарати Росію за агресію на Азові. Без нових санкцій Заходу проти Росії прийнята резолюція ООН не матиме ефекту.

Знай. ua писав, що Путін вперше на весь світ визнав анексію Криму. Вперше з 2014 року російський президент Володимир Путін відкрито назвав окупацію українського Криму "анексією".