Пожежа в Соборі Паризької Богоматері тривала майже 12 годин і її локалізували лише о 5 ранку 16 квітня за київським часом. На місці працювали сотні рятувальників, які робили все можливе, щоб вціліло як можна більше від символу Франції.

У вогні були знищені унікальні середньовічні елементи будівлі, конструкції, які створювалися сотні років тому і збереглися до наших днів. Експерти відзначають, що збиток, який завдала руйнівна стихія, не можна розцінювати тільки з фінансової точки зору.

Попередньо причиною пожежі називали будівельні роботи, які проводилися на верхніх рівнях собору. До таких попередніх висновків прийшли рятувальники, які працювали на місці пожежі. Зараз правоохоронні органи займаються допитом співробітників, які проводили ремонт собору Паризької Богоматері і відкрито кримінальне провадження.

Однак не всі дотримуються цієї точки зору. Так, член ради Нейі-сюр-Сен Філіп Карсенті зазначив, що не варто розглядати пожежа в Соборі тільки як нещасний випадок, адже причиною загоряння міг стати і навмисний підпал.

Популярні новини зараз

Франківчанка померла на руках у доньки, "відфутболена" лікарями - "Посиніла, задихалася і..."

Я хотіла, щоб мене любили в цьому житті, - зірка реаліті-шоу наклала на себе руки

Під Дніпром по вулиці розгулює диво природи в "масці"

На Франківщині загинули двадцять немовлят, експерти б'ють на сполох - що відбувається

Показати ще

"Навіть якщо ніхто не загинув, цей інцидент можна розцінювати, як "французьке 11 вересня". (11 вересня 2001 року – терористична атака на вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку – ред.). Церкви розоряються у Франції щотижня. Багато з політиків хочуть, щоб ми вірили, що це випадковість", – зазначив Карсенті, підкресливши, що ймовірність підпалу вельми вірогідна.

Деякі ЗМІ Франції підтримують думку про навмисний підпал, оскільки вогонь спалахнув близько 19:00, тобто в той час, коли ремонтні роботи вже не повинні були вестися. Але факт навмисного підпалу поки що не доведено.

Нагадаємо, полум'я охопило найсвятіше місце Єрусалиму.

Як повідомляв Знай. ua, Трамп, Макрон та інші відреагували на пожежу в Соборі Паризької Богоматері.

Знай. ua писав, що з палаючого Нотр-Дам-де-Парі врятували Терновий вінець Христа.