Після початку будівництва "Північного потоку-2" на узбережжі Грайсвальду (Німеччина) були виявлені десятки кілограмів грудок пластичного мастила. Експерти б’ють на сполох, адже це вкрай небезпечно як для природи, так і для живих організмів, в тому числі і для людей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про це повідомляє 24tv.
"Відповідальні органи влади впевнені, що саме "Північний потік-2" викликав зараження. Зараз екоспеціалісти знаходяться в гавані для подальшої експертизи", - заявили в німецькому Союзі охорони природи та біорізноманіття.
Німці вже більше року протестують проти будівництва трубопроводу. Перш за все, як і колеги з Фінляндії, подали в суд на недотримання незалежної процедури видачі дозволу на будівництво. Експерти стверджують, що початкові дані екологічної експертизи взяли на основі застарілих досліджень. Крім того, щоб прокласти газопровід довжиною в 80,5 кілометрів, будівельники повинні очистити всі на цьому шляху вибуховими роботами.
Хімічні речовини можуть потрапити з мула донних відкладень у відкрите море. А далі по харчовому ланцюжку може дістатися до риби, яку там виловлюють, і безпосередньо до людей.
Раніше "Знай.ua" писав про те, що адміністрація президента США Трампа готується до запровадження санкцій проти енергетичних компаній Німеччини і низки інших європейських країн, що беруть участь в будівництві газопроводу "Північний потік-2".
Про це повідомляє Foreign Policy із посиланням на власні джерела.
Американські чиновники розглядають й інші шляхи блокування проекту "Північний потік-2", але більшість ключових фігур у Білому домі схиляються до санкційного сценарію.
Санкцій можуть ще більше посилити напруженість у стосунках між США та Німеччиною, де офіційні особи сильно незадоволені діями президента Дональда Трампа щодо торгівлі, рішенням відмовитися від ядерної угоди з Іраном тощо.
"Вони не перед чим не зупиняться, щоб заблокувати "Північний потік", - сказав один із співрозмовників, маючи на увазі чиновників Білого дому.
Адміністрації США виступали проти газопроводу з моменту, коли він був вперше був оголошений у 2015 році. Конгрес минулого літа прийняв законопроект, який передбачає санкції за участь у проекті.
Багато країн Центральної та Східної Європи також виступають проти проекту, який, на їхню думку, збільшить залежність Європи від російського газу.
Державний департамент США поки не коментує це питання, але зазначає, що компанії, які працюють над проектом, мають зважати на ризики.
"Ми чітко дали зрозуміти, що компанії, які працюють у російському секторі енергетичних експортних трубопроводів, беруть участь бізнес-сфері, яка несе ризик санкцій", - сказала прес-секретар Держдепартаменту.