Суд присяжних в штаті Міссурі забов'язав компанію Johnson & Johnson заплатити 4,7 мільярда доларів за колективним позовом жінок, які заявили, що використання присипки Johnson's Baby Powder викликало у них рак яєчників.

Про це повідомляє УНІАН.

Зазначається, що позов подали 22 жінки, 6 з яких вже немає в живих. Компенсацію повинні отримати їхні сім'ї.

У суді позивачі стверджували, що присипка стала причиною раку, оскільки тальк, який є основним інгредієнтом продукту, містив домішки азбесту, визнаного небезпечним для здоров'я людини. Абсент викликає, зокрема, рак легенів, гортані і яєчників. На сьогоднішній день він заборонений більш ніж в 60 країнах світу.

Популярні новини зараз
Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

Адвокат позивачів Марк Леніер заявив, що Johnson & Johnson знала про зміст канцерогену в Johnson's Baby Powder, але навмисно не попереджала про це покупців. За словами Лэниера, компанія більше 40 років приховувала, що в їх продукції міститься вкрай небезпечна речовина.

Відзначається, що в США ще в 1970-х роках заборонили продавати товари для домашнього використання з вмістом азбесту. Тим не менш, компанія Johnson & Johnson наполягає, що її продукти не містять азбест і не викликають рак яєчників. Компанія назвала рішення суду присяжних в Міссурі результатом "докорінно несправедливого судового процесу" і пообіцяла оскаржити його - як і попередні судові рішення, пов'язані з вмістом азбесту в присипці Johnson's Baby Powder.

Нагадаємо, перший позов до Johnson & Johnson був поданий ще в 2013 році. На даний момент на компанію подали в суд, в загальній складності, близько дев'яти тисяч осіб, але розглянуті поки не всі позови. Найбільшою компенсацією, присудженої одній людині, стали 417 мільйонів доларів, які суд в Лос-Анджелесі забов'язав виплатити 63-річної Еві Еччевері. Вона використовувала присипку Johnson's Baby Powder для інтимної гігієни з 11 до 62 років і вважала, що цей продукт викликав у неї відмову яєчників.

Пізніше рішення лос-анджелеського суду було скасовано, у справі призначили нове слухання.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", фармацевтичні компанії витрачають на наукові дослідження величезну кількість грошей. За обсягами інвестицій в розробку нових продуктів фарм-гіганти змагаються з гравцями з автопрому та ІТ-сектору.