Днями Петро Порошенко прояснив офіційну позицію України щодо статусу окупованого Донбасу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Гарант запропонував депутатам продовжити особливий статус регіону до 31 грудня 2019 року.
Президент уточнив, що, як і раніше, закон діятиме лише після того, як Російська Федерація виведе з території України незаконні збройні формування та військову техніку.
Законопроект № 9153 про подовження особливого статусу Донбасу до 31 грудня 2019 року зареєстровано у Верховній Раді.
Документ передбачає подовження до кінця наступного року особливого порядку місцевого самоврядування у окупованих районах Донецької та Луганської областей.
Норма діятиме із урахуванням закону минулого року - тобто особливий статус набуде чинності, тільки коли країна-агресор виведе усі незаконні збройні формування, бойовиків, найманців та військову техніку з території України.
Нагадаємо, політики нарешті зуміли домовитися про введення миротворчої місії на тимчасово окуповані території Донбасу, дає шанс збройному конфлікту перейти в проміжну стадію, що повноцінною "війною" назвати вже не можна.
Про це в понеділок, 1 жовтня, під час погоджувальної ради парламенту заявила Ірина Луценко - представник Президента України Петра Порошенка у Верховній Раді.
"(Введення миротворців, - ред.) … це ще не мир, але це вже не війна", - заявила Луценко.
Як писав раніше Знай.ua, Росія заявляє про своє бачення розв'язки на Донбасі, яка за всіма пунктами розходиться з українською.
Варіант Києва і Волкера про введення миротворчої місії на Донбас аж до кордонів з Росією буде означати "окупацію" (в розумінні Росії миротворці — це окупанти, — ред.) і перспектива у такого варіанту нульова. Про це заявив постпред РФ в Радбезі ООН Василь Небензя в інтерв'ю російським ЗМІ, пише Хвиля.
Також Знай.ua писав про те, що в рамках Мінських угод так звані "Донецька і Луганська народні республіки" вважаються нелегітимними.