Президент Європейської ради Дональд Туск впевнений, що ЄС продовжить санкції проти країни-агресора Росії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЄвропейський Союз у грудні цього року продовжить економічні санкції, пов'язані з банківським, фінансовим та енергетичним секторами Росії.
Про це сказав Дональд Туск на спільній прес-конференції з президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером у Буенос-Айресі (Аргентина) перед початком саміту країн "Великої двадцятки".
"Загострення в Азовському морі є причиною серйозного занепокоєння для нас, і звичайно, застосування Росією сили проти українських суден є зовсім неприйнятним", - наголосив Туск.
Туск наголосив, що в Євросоюзі зберігають єдність у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України і висловив впевненість, що санкціє проти держави-агресора будуть продовжені уже в грудні 2018 року.
"Європа, і це я хочу підкреслити, єдина у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України. Саме тому я переконаний, що ЄС продовжить санкції проти Росії у грудні", - заявив Туск.
Europe is united in our support for Ukraine’s sovereignty and territorial integrity. This is why I am sure that the EU will roll over the sanctions against Russia in December.
— Donald Tusk (@eucopresident) 30 листопада 2018 р.
Економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори російської економіки, Євросоюз запровадив проти РФ у 2014 році після окупації Росією Криму та розв'язання війни на Донбасі.
У березні 2015 року лідери ЄС вирішили прив’язати ці санкції до виконання Мінських домовленостей. Після цього ЄС неодноразово продовжував дію цих санкцій на півроку. Востаннє Європейська Рада 29 червня продовжила економічні санкції, пов'язані з банківським, фінансовим та енергетичним секторами Росії, через невиконання Мінських угод. Термін дії цих санкцій спливає 31 січня 2019 року.
Як повідомляв портал Знай.ua, президент США Дональд Трамп скасував майбутню зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним, яка повинна була відбудуться в Аргентині.
Також Знай.ua писав, Угорщина, не дивлячись на суперечливі стосунки, все-таки вирішила підтримати Україну після агресії Росії в Керченській протоці.