Рінат Ахметов з допомогою формули "Роттердам +" оплачує піарників, які захищають одночасно його інтереси і інтереси Порошенка.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАхметов, "чорний піар" та Роттердам +
Принаймні, так стверджує журналіст Олександр Дубинський. За його словами, приблизна сума, на яку могли завдати збитків державі у такий спосіб, космічна, адже прибутки вимірюють у 35 мільйонів гривень.
Він нагадує, що не дарма зацікавила саме тема вугілля, тому що вона активно критикується на просторах соціальних мереж. Існує навіть спеціальний ресурс, де кожен українець може вирахувати, скільки він особисто вже переплатив через такі "новації".
Ці гроші виводилися на баланс його фірми фіктивними котрактами. А починаючи з 2013 року саме ця людина, як вважає Дубинський, працює пліч-о-пліч з олігархом Ахметовим.
Судячи з усього, саме цей власник монополій і оплачує критику всіх народних депутатів, котрі "насмілилися" хоч якимось чином виступити проти скандальної вугільної формули.
Насправді, те, що ресурси не йдуть з-за кордону, а постачаються з Донбасу, не новина. Про це говорять більшість провідних експертів у сфері економіки та фінансів.
Ось, до речі, один із доказів, що саме "проплачені Ахметовим" люди ведуть ці групи:
Журналіст запевняє: група, так звані "чорні піарники" дискредитують не тільки нардепів, а й представників ЗМІ та громадських активістів - загалом, усіх, чия риторика не збігається із інтересами Порошенка та Ахметова.
Роттердам+: що відомо про схему постачання вугілля?
3 березня 2016 року НКРЕКП затвердила нову методику визначення прогнозної ОРЦ електроенергії. У ній вартість енергетичного вугілля визначалася за такою формулою: середня ринкова ціна імпортного вугілля в портах Амстердам-Роттердам-Антверпен за попередні 12 місяців плюс вартість його доставки.
Формула "Роттердам+" почала діяти з другого кварталу 2016 року. Фактично у тариф для ТЕС після цього стала закладатися ціна вугілля за імпортним паритетом за 2015 рік з урахуванням доставки. Саме тариф для ТЕС, який не піддавався регламентуванню, виявився найбільш слабким місцем. Це дозволяло коригувати процедуру перерахунку рівня ОРЦ, повідомляла "ЕП".
За час дії схеми "Роттердам+" і "планового" підвищення ОРЦ промислові підприємства залежно від класу споживачів стали платити за електрику на 20,6-23,4% більше. Тарифи на електроенергію для населення зросли у 2,46-2,67 рази.
Дивіться: Дубинський про Порошенка та Ахметова, Роттердам+ та піар
Як повідомляв Знай.ua, українці прокоментували нагородження чинним гарантом Петром Порошенком орденом "За заслуги" І ступеню скандально відомого нардепа Ігоря Лисова.
Також Знай.ua писав, Український інститут національної пам'яті нагадав меру Харкова Геннадію Кернесу про кримінальну відповідальність у разі перейменування проспекту Петра Григоренка.