Після закінчення холодної війни із СРСР Сполучені Штати вважали, що Росія ні на кого не нападатиме.

Про це в заявив екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі.

Відповідаючи на запитання, чому він не просив США заступитися за Грузію 2008 року, коли почалася війна з Росією, Саакашвілі сказав.

"[В американців] було переконання, що Росія після закінчення холодної війни нікуди не вторгнеться". "Було стратегічне розуміння, що це неможливо більше ніколи. Хоча в цьому разі почалася вже інша історія... У квітні 2008 року наша розвідка зробила фотографії, де 200 російських танків із написами "Абхазія" вишикували в лінію в Сочі на залізничних коліях. На що американці сказали, що це провокація: мовляв, не зважайте", – продовжив Саакашвілі.

За його словами, "у їхньої розвідслужби не було такої інформації", коли грузинська сторона "бігала з фотографіями". "Хоча у американців там літали супутники час від часу.

Колишній сепаратист нам розповідав, що коли вони вводили російські танки Т‑55, їх попереджали, що їх треба вводити за хмарної погоди, щоб супутники не бачили. Але супутники навіть за безхмарної погоди не завжди туди дивилися, тому що їх було сконцентровано на Близький Схід. То був уже не СРСР, і 2008 року США вже не так пильно тут стежили", – додав екс-президент Грузії.

Популярні новини зараз
Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною
Показати ще

Він зазначив, що в тодішнього президента США Джорджа Буша – молодшого склалися певні особисті відносини із президентом Росії Володимиром Путіним.

"Так, він довіряв своїм інстинктам і думав, що Путін ніколи його не зрадить. Але тоді Буш був дуже слабким і зав'язаним на війні в Іраку. Були вже ознаки наближення економічної кризи. А Путін вважав, що це його перемога, от і все. Тоді він був упевнений, що за американцями мало що стоїть. Але в серпні Буш, нехай із запізненням, але почав діяти. Перша розмова відбулася в Пекіні, де всі лідери були на відкритті Олімпіади. У Буша тоді ще не було інформації про те, що сталося, – ЦРУ погано відпрацювало. Путін першим на нього напав: мовляв, Саакашвілі розпочав із нами війну!" – розповів грузинський екс-президент.

Разом з тим варто відзначити, що рівно 10 років тому, у ніч на 8 серпня 2008-го, одразу після обстрілів грузинських сіл з боку невизнаної республіки, а також більш ранніх провокацій проти офіційної влади, в Тбілісі анонсували відновлення конституційного порядку в самопроголошеній республіці.

Грузинська армія зайняла більшу частину Цхінвалі - головного населеного пункту Південної Осетії. Так починалася одна з найбільш кровопролитних воєн в історії, до якої доклала руку влада РФ.

10 років російсько-грузинській війні: як живуть грузини на лінії розмежування.

Нагадаємо, Грузія збила російські літаки українською зброєю.

Як повідомляв "Знай.ua", рана, яку Грузія отримала внаслідок удару Путіна, досі не загоїлась.

Також "Знай.ua" писав, що в ООН знайшли спосіб, як приструнити Путіна.