Агресія Росії у Керченській протоці набуває міжнародного розголосу, Путін усіма способами намагається "перекрутити стрілки" на свою користь.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Так стало відомо про те, що в понеділок, 26 листопада, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін обговорили під час телефонної розмови ескалацію в Керченській протоці.
Про це повідомляє Deutsche Welle та російські джерела.
Як заявив офіційний представник уряду Штеффен Зайберт, Меркель в ході бесіди з Путіним підкреслила "необхідність деескалації та діалогу" між Москвою і Києвом. За його словами, політики також не виключили ймовірність того, що інцидент може бути "всебічно проаналізовано за участі російських і українських експертів в області прикордонної охорони".
"Путін і Меркель продовжать підтримувати тісні контакти з даного питання", - додав прес-секретар.
Нагадаємо, Україна не має що протиставити Росії у випадку серйозного військового конфлікту на морі. Це показала атака в Керченській протоці 25 листопада.
Під час конфлікту на морі 25 листопада Україна втратила артилерійські катери (проекту "Гюрза") "Нікополь" і "Бердянськ", а ще буксир "Яни Капу".
В акваторії Азовського і чорного морів Україна також має флагманом – фрегатом "Гетьман Сагайдачний", він більше року перебуває в ремонті. Крім нього є ще десантний корабель "Юрій Олефіренко" і тральщик "Генічеськ".
Іншими кораблями України є катера або допоміжні судна. Мова йде про артилерійських катерів проекту "Гюрза", які знаходяться на базі в Бердянську в Азовському морі.
Раніше Знай.uа писав про те, що Президент США Дональд Трамп прокоментував ситуацію в Керченській протоці, під час якої були поранені українські моряки.
"Нам не подобається, що відбувається", - заявив він.
Трамп зазначив, що сподівається на поліпшення ситуації.
Також Знай.uа повідомляв, що за проведення президентських виборів 31 березня 2019 проголосували 298 народних депутатів.