Уряд Ірану почав обмежувати роботу Telegram. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ, посилаючись на заяву Вищої ради кіберпростору країни.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа даними іранської влади, в Telegram більше не дозволяється обмінюватися зображеннями та відео. Представники месенджера поки не підтвердили цю інформацію.
Влада анулювала ліцензію месенджера на використання серверів CDN у країні. Згідно із заявою, весь трафік у месенджері повинен спрямовуватися через шлюзи, які контролює уряд.
Telegram – це найпопулярніший месенджер в Ірані, число його користувачів налічує від 40 до 50 мільйонів осіб. У квітні лідер країни Алі Хаменеї закрив свій Telegram-канал і закликав чиновників припинити користуватися сервісом. Після цього в Ірані почали просувати національний сервіс Soroush, в якому немає шифрування.
Наприкінці 2017 року месенджер Павла Дурова заблокували в Ірані через відмову компанії закрити канали протестуючих проти важкої економічної ситуації. У січні обмеження зняли через невдоволення іранських бізнесменів, але в березні дискусія про блокування відновилася.
Нагадаємо, аналітики стверджують, що втрати бізнесу від блокування Telegram можуть скласти 2 млрд доларів: російські компанії до кінця 2018 року можуть втратити 1 млрд доларів. Ще стільки ж втратять Amazon і Google.
Більше 400 російських компаній скаржаться на збої в роботі бізнес-додатків, платежів, взаємодії з банками, обслуговування клієнтів і т. д.
Роскомнагляд вніс у чорний список близько 18 млн IP-адрес. Потенційні фінансові втрати російського бізнесу в разі продовження блокування в найближчі місяці можуть скласти 1 млрд доларів.
Крім того, школярі з Ленобласті обдурили російського депутата і встановили пам'ятник месенджеру Telegram. Підлітки попросили у парламентарія Володимира Петрова гроші нібито на ноутбук для навчання. Але витратили їх на скульптуру у вигляді емблеми улюбленого месенджера.
Дивіться сюжет про Іран
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", мільйони інтернет-воїнів Дурова вийдуть на вулиці Москви.