У четвер, 20 вересня, парламент України звернувся до Конституційного Суду із проханням розглянути на предмет відповідності Конституції поправки, що закріплюють курс країни на Євросоюз і НАТО.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
На початку вересня поправки вніс Президент Петро Порошенко.
За відповідне рішення проголосував 321 нардеп при мінімально необхідних 226.
"Якщо висновок Конституційного Суду буде позитивним, то зміни до Конституції будуть прийняті голосуванням за законопроект 226 голосами у першому читанні і 300 - на наступній сесії у другому", - зазначили експерти.
Нагадаємо, Указ президента України Петра Порошенка про рішення Ради національної безпеки і оборони від 6 вересня 2018 року "Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією" опублікований 17 вересня в "Урядовому кур'єрі". Це означає, що фактично він вступив у силу.
Декількома днями раніше Петро Порошенко заявив, що очікує від МЗС пакет документів для старту процедури припинення дії даного Договору.
Як повідомляв Знай.ua, Президент України Петро Порошенко під час щорічного виступу у Верховній Раді прокоментував законопроект про внесення змін до Конституції щодо вступу в ЄС і НАТО та направити документ на експертизу до Конституційного Суду.
Він закликав депутатів до голосування.
"Сьогодні у цій залі ВР голосуватимуть за зміни до Основного закону про незворотність курсу на набуття членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Користуючись нагодою, закликаю вас, панове депутати, підтримати цю ініціативу та скерувати документ на експертизу до Конституційного Суду", - заявив він.
За словами Порошенка, проект закону "цілком і повністю відповідає національним інтересам та настроям більшості українського суспільства".
Також Знай.ua писав про те, що під час щорічного послання у Верховній президент України Петро Порошенко заявив, що одразу після повернення анексованого Криму, російської бази на території Севастополя не буде.